Evde Şarap Yapımı: Hızlı Başlangıç

Evde ilk defa kendi şarabınızı yapacaksanız doğru yerdesiniz! Başlangıç için edinmeniz gereken ürünler yalnızca şunlar:

Evde şarap yapımı için gerekli malzemeler - Butik Şarap

Şarap kiti seçerken, eğer şarap kültürüne yeni giriş yapıyorsanız içimi oldukça kolay Chardonnay ve Pinot Grigio gibi beyaz şaraplar veya Merlot Rosé gibi pembe şarapları yaparak başlamanızı öneririz.

Tecrübeli bir şarap sever iseniz, daha derin ve kompleks tat gamlarına sahip Merlot ve Cabernet Sauvignon gibi sofistike şarapları yaparak da başlayabilirsiniz.

Yapım seti ve şişeleri başlarken yalnızca 1 defa edinmeniz yeterlidir. Sonrasında ise bu ekipmanları tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Her yapımda ise yeni bir şarap kiti edinmeniz gereklidir.

Evde kit kullanarak şarap yapımı 3 hafta sürer ve toplam 4 saatlik bir emek gerektirir.

Evde şarap kiti kullanarak şarap yapımı süreci - Butik Şarap

Bir şarap kiti ile 30 şişe (22,5 litre) şarap yapmak mümkündür. 2. ve sonraki üretimler için şişe başı maliyet, kullanılan şarap kitinin kalitesine göre 5 ile 10 lira arasında değişmektedir.

Evde şarap yapımı güvenli, yasal ve keyifli bir hobidir. Yapım süreci ve merak ettiğiniz tüm konular için daha detaylı yanıtları Soru & Cevap sayfamızda bulabilirsiniz.

Diğer sorularınız içinse bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz! Şarap uzmanı, yardım sever Destek ekibimiz size her konuda yardımcı olacaktır.